1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

AMD RX 580 EKRAN KARTI

AMD RX 580 EKRAN KARTI

Selam dostlar bugün sizlere RADEON RX 580  Ekran kartı hakkında konuşacağız. AMD RX 580 ekran kartı yorumları ve aynı zamanda ürün performansı nasıl bunlara da değineceğiz. Eğer yazımı okumak istemiyorsan alt kısımda video paylaştık bakabilirsin.

AMD RX 580 EKRAN KARTI

Dostlar bu yazımı yazdığım tarih itibari ile RX 580 veya diğer ekran kartları ülkemizde tükenmiş durumda. Kripto para işi yapan kişiler piyasada ekran kartı bırakmadı. En çok tercih edilen ürünlerden birisi ise RX 580. Sebebi ise 8 GB ve fiyatının da oldukça makul olmasıydı. Her neyse biz asıl konumuza gelelim. Rx 580 ekran kartını kullanan bir kullanıcı olarak kendi görüşlerimi yazacağım.

Ürünü dolar artışı olmadan makul fiyata aldım. Benim amacım oyun oynamak değildi. Kullanmış olduğum program yüksek GB gerektiren ekran kartlarını destekliyordu. Fiyatı da hoşuma gidince aldım. Ürünün internet te yorumlarını okurken çok fazla ısınıyor performansı yerine getiremiyor gibi gözüme batan yerleri oldu.

Ürünü aldıktan sonra Grafik tabanlı programlarda yüksek verim elde ettim benimde asıl amacım buydu.

AMD RX 580 8 GB EKRAN KARTI

Amd tabanlı olan cihazda 8 GB bellek ile ve OC olarak gelmekte. GDDR5 ve bellek hızı 8000 Mhz olan bu ekran kartında 256 Bit desteklemektedir. Üründe 2 HDMI 2 Display Port ve 1 DVI çıkışı bulunmaktadır.

Üründe ben 2 tane ekran kullanıyorum. Çift ekranda aynı eşdeğer olarak oyun oynadığım zaman performans düşüklüğü yaşamadım.

RX 580 Isınma Sorunu

Evet bazı arkadaşlarımızın da merak ettiği konulardan birisi. Ürünü uzun zaman diliminde kullanan birisi olarak Grafik zorlu testlere soktum abartıldığı gibi ısınmadı. Bunda etkili olan kasa seçimi de çok önemli. Videomda daha detaylı teste ve bilgiye yer verdim bakabilirsiniz.

RX 580 ekran kartı alınır mı diye soracak arkadaşlarımız var ise şahsi fikrim alınır. Buna Eş değer 1060 bulunmakta ikisi arasında oldukça gidiliyor. 1060 Ekran kartıda fazlasıyla iyi diyebilirim. Düşüncenize yatan ekran kartını alınız benim düşüncemde RX 580 vardı aldım ama pişman değilim :)

Umarım yazım sizin için bilgilendirici bir nitelikte olmuştur. Yazımda çok fazla teknik olarak boğmak istemedim merak ettiğiniz testi ve diğer yorumlar için videoma bakmayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap