Evet bugün 7 Aralık. Bilişimin kalbi ile çıktıkları bu slogan ile 5.si düzenlenen Akdeniz Bilişim Zirvesi hakkında duygularımı sizlere paylaşacağım. Aslında web sitem tasarımda anlamında yenileşiyor ama bende güzel bir içerik çıksın diye sizleri yalnız bırakmamak istiyorum. Gelelim artık zirvemize.

Giriş cümleme başlamadan “Abi böyle bir etkinlik yok yaa” dedirtecek cinsten. Okurken, ya kardeşim hepsi aynı değilmi bunların diyebilirsiniz ama değil. Abi ilk başta adamlar masraftan kaçmamışlar. O organizasyon, o ekip yeme içme hediyeler herşeyin en iyisini yapmışlar.

Sabah saat 10 civarı etkinlik alanına geldim. Yine her zaman ki gibi giriş cümleleri tanıtımlar yapıldı. Artık sırasıyla konuşmacılar çıkmaya başladı, kendi uzman oldukları konuları birer birer anlattılar. ESPOR’dan tutun BLOCKHAIN ‘e kadar konulara yer verdiler. Tabi bunlarla bitmedi, teknolojinin gelişimi, geçmiş zaman ile günümüz farkları, siber tehditler, güvenlik teknolojileri yani anlayacağınız teknolojiye dair ne varsa birer birer anlattılar. Belki bu sene Türkiye’de fazla kişi duymamış olabilir belki, ama geçen sene Mini Ada isimli robot düştüğü zaman çok ses getirmişti bu etkinlik. Farklı farklı Üniversitelerden öğrenciler geldi. Yeni arkadaşlıklar yeni dostluklar edinildi. Etkinlik aslında teknolojiye meraklı insanları birbirine kaynaştırma çabasında da diyebilirim. Bu sene kimse ile yakınlık kuramadım ama geçen seneki Bilişim Zirvesinde (Yalçın GÜLER, Help Mert, Can Yiğit Erol) gibi teknolojiye meraklı insanlarla tanıştım. Sadece Blogger olan Yalçın GÜLER’i duymamıştım geçen zamanlarda, ama iyikide tanışmışım kendisiyle..

Konuşacaklarım bitti mi hayır tabikiside. Ekip sizin için elinizden geleni yapıyor kahveler, çaylar, pastalar sizlere sınırsız bir şekilde ikramda bulunuyorlar. Standlar kurulmuş sizlere kendi firmaları hakkında bilgiler veriliyor. (Bu sene bana birazcık oteller ile ilgili firmalar biraz daha fazla gibi geldi)

Demiştim ya ilk başlarda adamlar masraftan kaçmıyorlar diye. Etkinlik bitmeden çekiliş yapıldı (Yine Bana Çıkmadı ne yazıkki. Emrah abi bunu okuyorsan eğer ESPOR formasına talibim 🙂 ) Çekilişte Playstation 4, Xbox One, Samsung Tablet ve yanında ek olaraktan bir kahve makinesi. Elbetteki bazı konuşmacılarında kendince hediyeleri oldu.

Sözlerim sonlarına gelirken öncelikle bu etkinliği düzenleyen Akdeniz Bilişim Zirvesi ekibi, Piksel Akademi, Antalya Teknokent’e sonsuz teşekkürler. Gençlerin hafta sonu boşuna cafelerde takılcağına nice böyle etkinlikler olsa keşke. Umarım uzun vadeli bir etkinlik olması dileklerimle.

Yazımda bir hata kusur varsa şimdiden özür dilerim, bir başka içerikle görüşmek üzere.

Geçen Seneye Ait Akdeniz Bilişim Zirvesi Videosu.

https://www.youtube.com/watch?v=EQwQ55EKYss