Teknoloji

SAMSUNG GALAXY S22 ULTRA

0
LütfenOturum aç VeyaKayıt OlGönderiyi Beğen

Telefon teknolojisi hız kesmeden devam ediyor. Yeni bir cihaza tam alıştık, alım gücünün refahına eriştik derken markalar yeni bir ürün çıkartıyor ve olur olmaz teknoloji düşkünüyseniz aklınız o ürünü almaya gidiyor. Bu yazımda önümüzdeki süreçte çıkacak olan yeni Amiral gemisi olan Samsung S22 Ultra hakkında konuşacağız.

Samsung Galaxy S22 Ne Zaman Çıkacak?

Bu yazımda sızdırılmış ve tahmin edilmiş özelliklerden bahsedeceğiz. Telefon 2022 yılının ocak yada şubat ayında piyasaya çıkması bekleniliyor ama bir kaç ay sonra Samsung’un düzenleyeceği etkinlikte tanıtılması bekleniliyor. Ürün s21 ile aynı ön yüze sahip olacağı bekleniliyor.

Samsung Galaxy S22 Kamerası

S22 Ultrada sızdırılmış bilgilere göre 5 adet arka kamera ile geleceği düşünülüyor. Burada şahsi bir görüşüm var Günümüzde çıkan telefonlarda aşırı derecede kamera sayısı bulunmakta ve buda benim tasarım anlamında göz zevkimi bozuyor. Benim Gözümde en fazla en işlevseli 3 adet kamera olmalı ama 2 adet olursa daha da iyi olur. S22 Ultra serisinde alışılmamış bir megapiksel göreceğiz. Cihazda 200 megapixel Olympus kamara bulunması bekleniliyor. Normal üründe belki 108 olabilir. Onun için sızdırılmış net bir bilgi yok. Belki de Ultrada 108 megapixel görebiliriz. Samsung Galaxy S22 Ultra’nın uzun mesafelerde çekimi iyileştirmek için ek olarak sadece

telefoto lensli periskop kamera alacağı da hesap edilmekte. Ekran boyutları tahminine baktığımız zaman Ultra serisinde 6.80 inçlik ve WQHD+: 3840×1600 bulunması tahmin edilmekte. Normal S22 de ise 6inç FHD: 1920×1080 ekran tahmin ediliyor. Sızıntılarda Ekran ve boyut gibi kavramlar genelde doğru çıkmaktadır. Değerlere baktığımız zaman ultra serisinin ekranı mükemmel olacağı aşikar.

Samsung Galaxy S22 İşlemcisi

İşlemci konusuna gelecek olursam Amerika Bileşik Devletleri ve Çin’de Snapdragon 895 ile Avrupa ve Kore versiyonları ise Exynos 2200 ile gelecek. Grafik birimi olaraktan Amd ile anlaşması planlanmakta. Ön kameraya gelecek olursam 12 megapixel olması beklenmekte. biraz önce Ülkemizde de satışa sunulması beklenen Exynos 2200 işlemcisi apple’ın m1 işlemcisine rakip olması bekleniliyor.

Samsung Galaxy S22 Fiyatı

Ürünün diğer kasa vb. diğer özellikleri geçmiş tasarımlara nazaran değişmeyeceği aşikar diyebilirim. S22 Fiyatı ülkemizde vergiler ile dahil tahmini satış fiyatı 12 bin liradan başlanabilir.

Samsung bir duyurusunda yeni cihazlara s-pen özelliğini getireceğini söylemişti. Ve aynı zamanda Note serisine güncelleme desteğini bitiriyor. Benim görüşlerim Samsung un en sağlam en iyi serisi Note. Büyük ihtimail ile s-Pen i seven kullanıcılara cazip getirmek için böyle bir girişimde bulunurlar. Ama o kadar övdük o kadar iyi özellikleri olduğu söyledik. Şu kasılmalar donmalar ne yazık ki Android amiral gemilerinde çok olmasa bile yaşanmakta. Bir teknoloji meraklısı ve araştırmacısı olaraktan sosyal medya kullanımda en sağlam performans yerine getiren cihaz iphone. Şimdi içlerinden ooo Apple Fan boyu diyenleriniz olabilir. sizlere şunu söylemek istiyorum Geçtiğimiz ayda ios 15 çıktı ve en düşük iphone 6 modelleri dahi güncellemeyi aldı. Samsunda aynı eş değer çıkan bir cihaz düşünecek olursam tahminen samsung note 4 çıktı Android 6.0.1 Marshmallow sürümünü en son almış. Günümüzde çıkan en son android sürümü ise 12 bulunmakta.

Cümlelerimi toparlayacak olursam S22 Günümüz şartlarında çıkacak olan en sağlam özellikli bir cihaz olacak. Eğer amiral gemisi alacak bir kişiyseniz ve Samsung tarafındaysanız biraz bekleyip almayı düşünebilirsiniz. Sizce ürünün fiyatı ne kadar olur özellikleri sizleri tatmin etti mi? yorum kısmında paylaşırsanız fikir sahibi olabiliriz. Umarım yazım sizler açısından faydalı olmuştur.

WhatsApp Plus İndir
İphone 13 Özellikleri ve Ne Zaman Çıkıyor
Ad Area

Editörün Seçimi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu gönderi için zaten tepki gösterdiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir