Merhabalar, uzun bir zamandır yoktum 3 ay kadar diyebilirim. Başlıkta da göründüğü gibi böbrekte taş hastalığı olduğu nasıl anlaşılır bizzat başımdan geçen böbrekte taş olaylarının herşeyini anlatıyorum.

Bundan tam 3 ay öncesi yani yılbaşından bir gün önce https://mevlutaydemir.com/yeni-bir-yil/ bu makalemi yayınlamıştım. Anlattığım kısımda o gün Arkadaşlarımın yanına Isparta’ya gidiyordum. Yılbaşı günü hep beraber güldük eğlendik ertesi gün Antalya’ya geldim. Eve girdim karnımda biraz ağrı oluştu geçer deyip biraz uyudum.

Daha sonra ağrı ile kalktım biraz daha şiddetlendi ağrı kesici atıp yeniden uyudum. ertesi günü üniversitenin final zamanıydı ve ben ilk sınavıma girdim sonrasında dışarıda yemek yedim ve eve geçtim. Başladım ders çalışmaya o sırada kahvemi içerken sağ alt bölgemde birden şiddetli bir ağrı ile kıvrılmaya başladım.

Ben acaba üşüttüm galiba deyip ilacımı attım ama nafile, ağrı şiddetlendi yerimden kıpırdayamaz oldum. Bir adım atsam sanki can çıkıyor o kadar ağrı ve acı bir karışım vardı ki anlatamam. O an ölüyorum diye arkadaşlarımı aradım ailemin numarasını verdim ölürsem falan 2 saat içinde de haber alamazsanız benden arayın diye 🙁 belki gülünecek bir durum ama ailemin öğrenmesini istemiyordum. Birden Antalya’da olan sevdiğim bir abim geldi aklıma, aradım abi beni hastaneye yetiştir. 10 dk içinde geldi Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürdü, ağrım biraz hafiflemişti ilacımı aldığımdan ama vardı. Hastaneden çok fazla ilgilenmediler eve geldik biraz iyi oldum.

İŞTE HASTALIĞIN TÜM BELİRTİLERİ BURADA BAŞLIYOR.

Gece saatlerinde karın bölgesinde aşırı derecede şişkinlik, kusma, lavaboya çıkamama anladınız siz 😀 hepsi birden oldu böbreklerimde ağrı onun yanında sağ alt bölgemde acı var. Ben başladım yine ölüm ayaklarına aklıma ilk Apandisit geldi muhtemelen patladı zehirledi sandım. sabah olmaya yakın arkadaşımı aradım Finike’den gel beni yetiştir diye. Ölürsem ailemin yanında öleyim dedim. O acıyla hiçbir şey yapamıyorsunuz. Arkadaşım beni geldi aldı. Finike Devlet Hastanesine doktora göründüm ilk etapta Gaz için ilaç ve ağrım içinde ağrı kesici verdi o gün geçirdi. Artık kusmalar artmıştı. 15 tatiline de girdik diyebiliriz benim ağrım saat başı kusma ile tekrar geliyordu. 1 Hafta boyunca gitmediğim doktor kalmadı kan tahlilleri ultrason vs hepsi bakıldı ama apandisit çıkmadı. ama neydi o ağrının sebebi. Artık atmadığım ilaç kalmadı diyebilirim 30’a yakın ilaç kullandım bu sırada 5 kilo falan da zayıfladım çok halsizdim yemek yiyemiyordum, yesem direk çıkıyordu. aradan 1 ay acılı ve sancılı bir dönem geçirdim evde dinlendiğim zaman ağrı falan azalıyordu ama arabayla gezince böbreklerimde ağrı başlıyordu ben taş ve kumdan şüphelendim ama doktora gitmedim çıksa yapılan tahlillerde çıkar diyordum. Beni takip eden arkadaşlar varsa instagramdan arabamı bilir, normalden baya iniktir 😀 Tümsek vs olduğu zaman araba çok sallanıyor. Bu sırada da her arabayla gezdiğim zaman taşım düşüyormuş ama benim haberim yok.

1 Ay geçti aradan ağrı kesiciler falan işe yarıyor diye ben atmayı bıraktım. Toplam bu süreç 1.5 ay oldu. Mart Ayına girmeden 15 gün öncesinde falan böbreklerimde sızlama vardı ben üşüttüm diye doktora gittim yine ilaç verip gönderdi. Taki bu güne kadar aslında bu makaleyi 02.03.2020 de yazıyorum ama paylaşım 03 gibi olur. Neyse doktora gittim ağrı ile yeniden sonra bir tomogrofi çekildi. Öğrendik ki nur topu gibi 2 tane taşım varmış tamda düşme esnasındaymış, yani böbreklerden düşmüş yolda canı istediği zaman çıkacakmış.

Anlayacağınız 3 aydır her gün öldüm öldüm dirildim. fragman gibi gözümün önünde bunlar Allah kimseye yaşatmasın. Direk bir bilgili doktora görünün ben taş düşürdüğümü 3 ay sonra öğrendim. Ertelemeyin üşütme ile çıktığım bu yolda gaz sancıları ile devam edip taşa kadar uzandı.

Bol Sağlıklı Günler Diliyorum Hepinize…