1. Ana Sayfa
  2. Kendimce

Akdeniz Üniversitesinde Okumak

Akdeniz Üniversitesinde Okumak

Merhaba dostlar, saat gecenin 3’ü yazma isteği geldi birden. Bugünkü konumuz Akdeniz Üniversitesinde okumak. Belki bazılarınızın hayali Akdeniz Üniversitesi. Belkide hayalin olan şehirde, birden umutlarını kaybedersin. Gelelim Akdeniz Üniversitesinde Okumak nasıl.

Ben Akdeniz Üniversitesinde okumadan önce MAKÜ’de okuyordum yatay geçiş ile geldim. Başlarda ilk başlayan için Antalya zor gelebilir ama bir zaman sonra alışıyorsunuz. (Ben zorlanmadım sayılabilir burası benim meleketim :D ) Akdeniz Üniversitesi sayılı üniversiteler arasında yer almakta ve eğitim kalitesi biraz yüksektir. Ama bölüm olarak değişiklik gösterilebilir. 2 yıl ile 4 yıl arasında elbetteki çok fark var. Kampüs olarak çok güzel sonuçta Antalya yaz kış cıvıltılı ve renkli bir ortama sahip. Konyaaltına 20 dk mesafede diyebiliriz yürüyerek. Ders çıkışı kafa dağıtmaya gidebilirsiniz. Ayrıca öğrenciler Kültür Mahallesinde kalıyor geneli. Kampüs içerisine uzaklığı max 10 dk. Hocalara değinmek istemiyorum kişisel ve bölüm olarak herkes için farklılık gösterebilir.

İçerisinde ders aralarında gitmeniz gereken cafeler, yemek yeme alanları bulunmakta her bölümün yakınında kendine has çarşısı bulunmakta. Ayrıca kampüs içerisinde ücretsiz servis imkanı bulunmaktadır.

Eğer hayaliniz ise bu üniversite gelmenizi öneririm. Uzaktan gelen arkadaşlar kışın burada denize giriyor :) canınız sıkıldığı zaman Kaleiçi’ne gidersiniz sevgilinizle el ele Konyaaltı sahilinde yürürsünüz.

Son sözlerimi yazarken şunuda belirteyim bazı arkadaşlar Antalya’yı çok seviyor bu yüzden alttan ders bırakıyor. Asla böyle bir düşünceye girmeyin…

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap