1. Ana Sayfa
  2. Kendimce

HAKKIMDA

HAKKIMDA

Heyyy !
Merhaba benim güzel takipçim. Öncelikle beni takip ettiğin için ve siteme geldiğin için teşekkür ederim. Gel sana güzelce kendimden bahsedeyim umarım sıkılmazsın.

1999 – MERHABA DÜNYA

1999 Yılında Antalya’nın küçük, şirin, turistlik ve aynı zamanda portakalı ile Dünyaca ünlü Finike ilçesinde hayata merhaba dedim.

2006 – OKUL HAYATI ve TEKNOLOJİYLE TANIŞMA

İlkokula başlayana kadar hiç dışarıya çıkıp oynamadım, evde geçirirdim zamanımı. Neyse fazla uzatmayayım güzel kardeşim 2. sınıfa geçtiğim zamanlarda ilk teknolojik cihazım Atari’ydi. Nerede o zamanlarda bizde bilgisayar. O tüplü televizyonda Mario oynuyorken şu anda teknolojinin gelişmesiyle grafikleri ne kadar iyi olan oyunları oynuyoruz. Neyse 4 sınıfta bilgisayar ile tanıştık ama internet yok. Ne kadar saçma değil mi, ama benim için saçma değil internet cafeye gider masaüstündeki oyun kısayolunu kopyalayıp evdeki bilgisayara getirirdik ama çalışmazdı. İşte her şey burada başlıyor . Acaba neden çalışmadı diye araştırıp sorgularken ilk öğrendiğim bilgi o olmuştu. Gelelim 6. sınıfa. İnternet ile o zaman tanıştık. Sanki yeni bir dünya keşfetmiştim. Aradığım sınırsız bilgi orada doluydu. Sitelere girerken acaba bu site nasıl oldu, yapması zor mu kolay mı, ücretsiz site yapma nasıl derken şu anda kişisel bir web sitem var. Ne tuhaf değil mi? Yeter ki sen düşün çabala olsun. Çabalama demişken, gelelim liseye. Antalya’nın Elmalı İlçesinde Sağlık Meslek Lisesi’nde okudum. Geçmiş zaman, bu okullardaki akıllı tahtaları usb belllek ile açma programının ilk açığını bulup, tahtaya giren programı ben geliştirdim. Sadece bir iddia ile oldu gecemi gündüzüme katıp başardım ama şu anda o açığı kapattılar. Neyse, 2018’de liseden mezun oldum. Gelelim üniversiteye. Akdeniz Üniversitesinde okuyorum.

2019 – ∞ BAZEN HAYAT İSTEDİĞİN GİBİ GİTMEZ

Bazen çok istersin birşeyi, ama ne yazıkki istediklerin olmayabilir. Hayalimdi Yazılım Mühendisliği bölümü okumak ama tekrardan sağlık bölümü okuyorum üniversitede. Elbetteki güzel şeyler oluyor yazılım vs bilgisayar ile ilgili bir bölüm okmadığım halde bilgilerimle insanlara hizmetler sunuyorum. Bazen düşünüyorum bazı meslek için onun bölümünü okumak gerekmez. Ama yaşım daha genç hayat benim için yeni başlıyor ve önümde aşamıyacağım hiçbir engel yok. Beni kısaca özetlemek gerekirse bilgisayar başında kalkmayan, durmadan araştıran, yeni şeyler keşfeden birisiyim. Hayatımın her anlamı teknoloji oldu sayılır. Gerçi günümüzde teknolojinin olmadığı yer yok ki. Neyse. Beni tanımış oldun sevgili takipçim. Umarım bir hayalin varsa imkansız olsa bile gerçekleştirmeyi dile, belki başarırsın.

DÜŞÜNCELERİM:

Benim hakkımdaki bilgilerden biraz uzak olacak ama kısa tutmak isityorum. Bunu okuyan güzel insan bazen bir yerlere gelebilmek için hedefler koyarsın ve bunlar senin hayalin olur. Asla bıkma bir yere veya hedefine geldikten sonra arkana bir bak ne kadar çok hakkındaya sığmış anıların olacak. Sizlere son sözlerimi demeden bir güzel sözle son buldurmak isterim.

SON SÖZE İTHAFEN:

İşiniz, her zaman hayatınızın büyük bir kısmını dolduracaktır. Hayatınızda, neyi ve kimi sevdiğinize iyi karar verin. Çünkü hayatınızın merkezinde sevdiğiniz kişi ve işiniz vardır. O nedenle, hayattan tat almanın tek yolu, yaptığınız işi sevmektir. İşinizi sevebilmenizin tek yolu ise, onun güzel ve yararlı bir iş olduğuna inanmanızdır. Eğer onu hala bulamadıysanız, bakmaya devam edin. Onu bulana kadar asla bir işte sabitlenip kalmayın. Kalbiniz, onu bulduğunuzda size söyleyecek. Mükemmel bir ilişki gibi, işiniz de yıllar geçtikçe daha da iyi olacak. (STEVE JOBS)

MEVLÜT AYDEMİR

SAYGILARIMLA…

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap