İnceleme

Deji Batarya Yorum | Deji Batarya Kullanım Testi

0
LütfenOturum aç VeyaKayıt OlGönderiyi Beğen

Telefonunuzun bataryası çok çabuk bitiyorsa elbette yeni bir batarya arayışına girmiş bulunmaktasınız. Bu içeriğimde sizlere Deji bataryası hakkında düşüncelerimi ve kullanım performansından bahsetmek istiyorum.

Deji Batarya

Eğitim ve teknolojiye dair içerikler ürettiğim siteme hoş geldin, Ben Mevlüt Aydemir. Girişimde de bahsettiğim gibi yeni bir batarya arayışına girip Deji bataryasına denk geldiysen ve bu markanın ürünü nasıl düşüncesindeysen sana performansından bahsetmek istiyorum. Kullanmış olduğum cihazdan bahsetmek istiyorum. Cihazım İphone 7 plus ve ben bunu 6 sene öncesi ilk çıktığı zamanlarda almıştım. O günün teknolojisi ile bataryası oldukça iyi gidiyordu. Gelişen uygulamalar ne yazık ki günümüzde bataryaların performansını etkiliyor.

Sadece uygulamalar değil güncellemeler ve aynı zamanda gün içinde telefonu nasıl kullandığınızda çok önemli bir faktör. Mesele ben orijinal bataryasını ömrünü çok video çekme ve son 1 sene içinde hep şarja telefon kullanarak bitirdim. Artık gün içinde 4 5 defa şarja taktığım oluyordu, dışarıya çıktığım zaman yanımda taşınabilir şarj aleti olmadan adım atamıyordum.

En sonunda telefonumun bataryasını değiştirmeye karar verdim. Aklıma gelen ilk marka Deji oldu. İstesem orijinal bataryasını taktırabilirdim ama bana cazip gelen bir ön planda özelliği vardı. Orijinal bataryası 2900 mAh ama Deji mucizevi batarya ise 3519 mAh değere sahip. Arada bariz bir fark bulunmakta bunu kullanımda çok iyi bir şekilde anlayabiliyorsunuz.

Deji Batarya Yorumu

Bataryayı bir arkadaşımın sayesinde değiştirdikten sonra ilk telefonumu açtığımda şarjı %48 seviyesindeydi ve saat tam olarak öğleden sonra 2 ye yaklaşıyordu. Bataryayı bitirdikten sonra cihazı şarja takacaktım ama gelin görün ki benim normalde bataryam uzun kullanımda 1 saate biterken yeni bataryam akşam 10’a doğru zor bitirebildim. Cihazımı şarja taktım ve sabah %100 oranda güne başladım. Burada bataryanın geç şarj olduğunda bahsetmek istiyorum bunun sebebi de mAh değerinin fazla olmasında kaynaklı. Ben gün içerisinde ve iş dolayısı ile çok fazla kullandığımdan dolayı bataryayı iyi test etme imkanına sahibim. Öğlene doğru benim şarjım anca %70 seviyelerine düştü. Lafımı çok fazla uzatmayayım eve geldiğimde akşam uyumaya yakın genelde batarya oranım %20 ila %40 arasında değişmekte. mAh değerinin yüksek olmasının avantajlarında birisi.

Deji Batarya Isınıyor Mu?

İçinizden soracaklarınız olabilir Deji batarya ısınıyor mu diye. Ben uzun kullanım sonucunda çok fazla bir ısındığını görmedim ama bataryayı test etmek için şarja takıp oynadığımda elbette ısındığı oluyor. Genel anlamda çok fazla bir ısındığını görmedim. Eğer ısınsa bile görüntülü arama yaptığınızda ve pil seviyesinin az olduğu zaman diliminde ısındığına az da olsa şahit oldum. Bana göre abartılacak bir durumu yok. Son sözlerimi toparlayacak olursam sizlere orijinal bataryasından bana göre bir tık önde ve kullanım performansı gün içerisinde kendini çok bariz şekilde belli ediyor. İnternette yorumları okudum 1 seneye kalmadan batarya ömrünü kaybediyor diye söylentiler var. bakalım bende de öyle olacak mı sizlere ileriki süreçte yorumlarımı tekrardan paylaşırım. Sizler bu marka hakkında düşünceleriniz nelerdir bizimle yorum kısmında paylaşırsanız sevinirim.

WhatsApp Premium Geliyor
Thronmax Mdrill One Mikrofon İncelemesi
Ad Area

Reactions

0
0
0
0
0
0
Bu gönderi için zaten tepki gösterdiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir