1. Ana Sayfa
  2. İnceleme

Samsung Galaxy A52 Alınır Mı?

Samsung Galaxy A52 Alınır Mı?

Ülkemizde teknoloji fiyatları aldı başını gidiyor. Samsung Galaxy A52 Alınır Mı? Artık günümüzde vatandaşlar ucuz telefon yerine orta segmentli telefonlara yönelmiş durumdalar. Ayrıca teknoloji pazarında çoğunluk hangi ürünü tercih ediyorsa istemsizce de olsa o ürünü almaya kendimizi teşvik ediyoruz. Bu içeriğimde sizlere Orta segmentli ve tutulan bir model olan Samsung Galaxy A52 alınır mı? bunun hakkında konuşmak istiyorum. 

Girişimde sizlere A52 hakkında konuşacağımı söylemiştim. Sizleri çok fazla meraklandırmadan gelin direk konumuza geçelim. Bu içerikte tamamıyla duygu düşüncelerime yer vermek istiyorum. Telefon son zamanların en çok tutulan modeli diyebilirim.

Samsung Galaxy A52 Özellikleri

Orta segmentli cihazlarda görmeye aşina olduğumuz Qualcomm Snapdragon 720G işlemcisi yer almakta. işlemcide 2 adet 2.3GHz Corte-A76 ve 6 adet 1.88GHz Cortex-A55 çekirdek yer alıyor. Bu kadar detay ne anlama geliyor ben bilmem diyenleriniz varsa Bu telefonla günlük rutin işlerini yaparsın üstüne oyununu da oynarsın.

Samsung Galaxy A52 Ekran Özellikleri

Elbette oyun demişken olmazsa olmaz ekran verimliliği. Cihazımızda 90hz tazeleme hızına sahip  6.5 inç 1080x2400pSuper AMOLED panel karşımıza çıkmakta. Ayrıca 407PPI parlaklığa sahip olan cihazın ekranı Gorilla Glass 5 teknolojisi ile korunuyor. Düşme ve darbelere korunaklı. Evinizde tabi küçük bir çocuğunuz varsa isterse taştan ekran yapsalar bile kırarlar.

Samsung Galaxy A52 Pil Performansı

İşlemci ve ekranın yanına elbette iyi bir pil olması şart. Cihazımızda 4500mAh pil yer almakta. 25W hızlı şarj desteği ile 30 dakikada %50 dolum imkanına yer veriyor.

Hafızasına göre telefonun Ram bilgisi değişmekte. 6 ila 8 Gb ram bulunmakta aldığınız modele göre. Telefonumuza dışarıdan baktığımızda Plastik kasası yer almakta. Orta segment cihazlarda metal gövde beklememiz biraz düşük bir oran. Ayrıca arka kapağı da plastik camdan oluşmakta. Cihazımız 8.4 mm / 189 Gram ağırlığa sahiptir.

Samsung Galaxy A52 Kamera Performansı

Kameralarına geldiğimizde Ana kameramız 64 Megapiksel (geniş açı) f/1.8, 26mm, 2. kamera: 12 Megapiksel (ultra geniş 123°), f/2.2, 3. kamera: 5 Megapiksel (makro) f/2.4, 4. kamera: 5 Megapiksel (derinlik) f/2.4 Ön kamera: 32 Megapiksel (geniş açılı), f/2.2, değerlerine sahiptir.

Video performansı Arka kamerada 4K 30fps, 1080p 30/120fps Ön Kamerada ise 4K 30fps ve 1080p de30fps görüntü kaydı sağlamaktadır.

Telefona uzaktan baktığımızda sade ve kamera dizaynın biraz fazla olamasına rağmen şık gözükmekte. Ayrıca ekranın içerisine gömülü parmak okuyucu sensörün olduğunu söylemekten es geçmeyim. Bir Android cihaz alsam ve çok fazla tonlarca para vermektense günlük işlerim için Galaxy A52 tercihlerim arasında yer alır.

Çevremde birkaç arkadaşımda A52 ve A72 serileri bulunmakta cihazlardan memnunlar. Ayrıca şunu söylemek istiyorum geçtiğimiz günde telefon fiyatları hakkında bir video çekmiştim ne olur diye, orta segmente de günümüzde zam gelmiş durumda zaten o videomu izlediğinizde telefon fiyatları zamlandığını görebilirsiniz. Zamlı fiyata göre A52 alınır mı aslında biraz tartışıla bilinir. Sizler Galaxy A52 hakkında düşünceleriniz nelerdir alma düşüncesinde misiniz bizimle yorum kısmında paylaşırsanız sevinirim.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap