1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2021

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2021

Merhaba sevgili ziyaretçim, öncelikle sağlığın sıhhatin yerindedir umarım. Bugün senin için bilgilendirici bir makale yazdım. Başlıkta da gördüğün gibi whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemi mümkün mü? Bazen yanlışlıkla veya ani bir kızgınlık durumunda mesajları silebiliyoruz. Veyahut’da karşımızdaki kişi mesajı geriye alabiliyor bunun bir çözümü varmı bundan da bahsedeceğim.

Whatsapp Silinen Mesajları Yükleme

Evet dostlar whatsapp silinen mesajları geri getirme işlemi mümkün mü bahsedeyim öncelikle. İphone cihazlarında hepimiz biliyoruz ki yedekleme işlemi yapmamız lazım. Bu meseleye değinmek istemiyorum çünkü anlatacak olduğum konular Android cihazlarda geçerlidir.

Android cihazlarda Whatsapp klasöründe bulunan yedeklemeler diye bir alan bulunmakta. Telefonunuzda whatsapp’ı ne kadar sürede kullanıp yedekleme yaptıysanız burada bulunmaktadır. Belirtilen tarihi seçtikten sonra, birkaç isim değişikliğinden sonra whatsapp’ı silip geri yükleyince mesajlar geriye gelebiliyor. Ama bu durum riskli elinizdeki tüm verilerden olabilirsiniz. Bunu fazla önermek istemiyorum ilerleyen başlıkta ise daha güzel bir çözümden bahsetmek istiyorum. Bizimde asıl anlatmak istediğimiz konu da odur.

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajları Görme

Evett başlıkta gördüğünüz gibi şaşırmanıza gerek yok. Sevgilin veya arkadaşın sana bir mesaj attı ve sende o ara müsait değildin. Daha sonrasında mesajı atan kişi geriye aldığı zaman mesajı nasıl görebiliriz bunu anlatayım.

Bu işlem asıl konumuz olan mesajları geri getirmenin ufak bir versiyonu diyebiliriz. Belkide ufak kardeşi de olabilir :) Neyse biz konumuza dönelim. Bu işlem için ben 2 tane program kullandım.

İlk Programımız “Notif Log notification history” Bu program telefonunuza gelen tüm bildirimleri kayıt altına alıp sizlere sunuyor. Ücretsiz ve basit olan bu program sayesinde, sizlere gelen mesajları geriye çekilse bile artık kayıt altında olup sizlere hizmet sunuyor.

İkinci Programımız ise kulağımıza tanıdık gelen “Whatsapp Plus”. Bu uygulamaya bu yazımda çok fazla değinmek istemiyorum BURAYA tıklayarak Whatsapp Plus yazımıza ulaşıp indirebilirsiniz. Ama ben sizlere kısaca özet geçeyim bilmeyenler adına. Whatsapp Plus uygulaması normal whatsapp’ın özelleştirilmiş bir halidir. Bu sürümde bulunan bir özellik sayesinde Sizlere gönderilen tüm mesajları karşı taraf silse bile, sizden silinmez.

Her iki programı karşılaştıracak olursam bana göre her ikisi de özelliklerini yerine getiriyor ama “Notif Log notification history” programı whatsapp’dan gelen sesli mesajları vd. mesaj türlerini göstermeyebilir. Bir diğer eksi kısmı ise bildirim panaline 15 kelimelik bir cümle geldiyse fazlasını göstermez, ama parça parça ise kayıt altına alır. Whatspp Plus uygulamasında ise tüm mesajların silinmesini engelliyor. Bu iki programdan hangisini kullanmak artık size kalmış. Gizlilik Politikası

Yazımızın sonuna gelirken bu iki programın indirme linkini de sizlerle paylaşayım.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap